Sedem duchovných zákonov úspechu (Deepak Chopra)

Sedem duchovných zákonov úspechu (Deepak Chopra)

Sedem duchovných zákonov úspechu je o spojení východnej a západnej filozofie, aby sme dospeli k stredu, ktorý je najlepší z oboch svetov: pokojný, trpezlivý, presvedčený o budúcnosti, ale nepripája sa k výsledkom ani sa zúfalo nesnaží dostať sa do cieľa.

 

 Lekcia 1: Prijmite svoje boje, pretože ľudia, ktorí vám sťažujú život, sú tu z nejakého dôvodu.

Predstavte si, že sa presťahujete na nové miesto. Apartmány sú drahé, takže sa rozhodnete pre spolubývajúceho. Prvý týždeň sa všetko darí. Potom tu a tam začnete objavovať malé nepríjemnosti a po dvoch mesiacoch ste skutočne rozrušení správaním niektorých spolubývajúcich.

Napríklad nemusí umyť hrnce po varení, alebo vám môže povedať, aby ste vyniesli odpadky, ale on to sám nikdy neurobil.

To vás samozrejme hnevá, ale je len jedno dobré riešenie: akceptovanie situácie a hľadanie lekcie, z ktorej by ste sa poučili.

Už ste niekedy uvažovali nad tým, že aj ľudia a udalosti, ktoré vám sťažujú život, tu môžu byť z nejakého dôvodu? Možno ste sa nenaučili dostatočne si stáť za svojim názorom, alebo pomáhať druhým.

Lekcia 2: Prejavte svoje túžby pomocou intenzívnych, pozitívnych myšlienok.

To však neznamená, že by ste sa mali v prípade sporu jednoducho nechať napariť. Znamená to, že musíte hľadať iný spôsob, ako si splniť svoje sny. Namiesto toho, aby ste sa hádali o tom, prečo  svet vrhá na Vás negativitu, radšej nasmerujte svoje pozitívne úmysly na tie oblasti života, na ktorých skutočne záleží..

Sila pozitívneho myslenia programuje vaše akcie podvedome a tým Vás privádza k správnemu postoju.

Napríklad, ak ste uviazli v tejto situácii spolubývajúcich, potom by ste mohli pokračovať vo výbere všetkého, čo je zlé na vašom byte a vašej životnej situácii, pričom by ste premýšľali o tom, ako sa chcete pohnúť, ale nemôžete. Alebo by ste mohli byť vďační za to, že máte miesto na bývanie a namiesto toho sústrediť svoju energiu na získanie ešte lepšieho miesta, napríklad premýšľaním o tom, ako má vyzerať váš budúci byt.

Vesmír má zábavný spôsob fungovania, ale v podstate dostanete najčastejšie späť ten istý druh energie, aký ste vložili. Dáte negatívnu energiu, dostanete negatívnu energiu späť. Dáte pozitívnu energiu, získate väčšiu pozitivitu.